DOGOTERAPIA TERAZ 

     Uważam ,że należne jest parę słów wyjaśnienia. Zostało mi zarzucone, że to co jest zamieszczone na moje stronce  propaguje stereotyp Dogoterapii (lizanie i leżenie na psie) zamiast pokazywać ją z jak najlepszej strony. Nie zawsze na wszystko jest czas (niestety) przy 4 psiakach ,dwójce dzieci i całym moim grajdołku zabrakło mi czasu na aktualizację działu Dogoterapia (przez pewien czas istniała strona firmowa i na nią były kierowane odnośniki ale została zlikwidowana wraz z zamknięciem firmy może to mnie rozleniwiło troszku;) ) a w tej dziedzinie wiele się dzieje i rozwija się ona prężnie. Na pewno nie było to moim przemyślanym działaniem starałam się w nowościach na bieżąco dawać informacje co nowego w dogo ale widać nie zostały one zauważone. Dlatego postaram się pewne rzeczy uzupełnić i wyjaśnić. Najbardziej zabolało mnie posądzenie ,że moje psy są  wykorzystywane i źle traktowane. To, że Joko na początku pracowała ciężko (jak widać w galerii Ewy i Marty)  nie miało na celu zamęczyć jej na śmierć czy na jej psich barkach budować mój osobisty image. Po prostu na początku naszej drogi właśnie tak wyglądała Dogoterapia. Tak o niej pisano tak o niej uczono. Na szczęście  jak w wielu dziedzinach  tak i tu wszystko się zmieniało , rozwijało. Dziś obecność psa podczas zajęć jest motywatorem do podjęcia wysiłku ćwiczeń i innych aktywizacji. Pies daje poczucie bezpieczeństwa , daje uśmiech i przekonanie ,że świat nie jest taki zły. Dzięki obecności zwierzaka dzieci chętniej się uczą ,łatwiej zapamiętują. Czują się potrzebne a przede wszystkim szczęśliwe. Fakt! dziś zajęcia nie polegają na leżeniu na psie ale nie znaczy to ,że dzieci nie mogą się do psa przytulić Fakt! od lizania się odchodzi co nie znaczy ,że jak dziecko to lubi i chce  piesek nie może polizać mu rączki.  
     Obecnie mam duże zaplecze materiałów edukacyjnych, zabawek ,książeczek itp. Pracę dzielę między psy tak aby żaden nie był nadmiernie obciążony. Kocham swoją pracę i swoje psy, dbam o nie. Ciągle się rozwijam i mam wiele pomysłów i planów. A miarą mojej pracy są wspaniali pacjenci, zadowoleni rodzice i pracodawcy i dzieci czekające na spotkania z nami .I psy które idą na zajęcia z radością a nie są na siłę ciągnięte na smyczy. 
    Drodzy Megi, obserwator, Zośka czasem może warto porozmawiać pierwsze coś zasugerować podpowiedzieć (że dawno nie dałaś nic nowego albo ,że masz stronę, nieczytelną, starą albo coś)  a nie tak od razu z grubej rury oczerniać i ranić. 
  
  
Obecnie współpracuję z: 
www.michalkowo.pl 
  
Przedszkole Prywatne Smyk – Galeria Smyk 
  
Towarzystwo Pomocy Dzieciom (TPD) – Galeria TPD 
  
 www.elfik.org.pl
  
Szkoła Specjalna w Pszczynie 
  
Prowadzę też zajęcia Lekcja wychowawcza  - Bezpiecznie z psem

 

powrót