Szczeniaczki   Draki

Pierwszy miot:

      DRAKA                &                     FAJER

     Mamy dobre wieści usg potwierdziło,że Draczka jest w ciąży. Poza tym widać po przyszłej mamie już zmiany, przytyła (zrobiła się z niej taka fajna beczułka ;) ) no bo apetycik nam rośnie. Zaczęła się też bardziej oszczędzać. Wszystkich zainteresowanych chciałam zaprosić na stronę www.dancingwithfire.novascotia.pl gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o ojcu szczeniąt,,podziwiać jego zdjęcia i sukcesy oraz na stronkę www.tollers.wordpress.com

     Tak wygląda nasza beczułeczka w 50 dniu ciąży, został nam jeszcze ponad tydzień oczekiwania na maluszki. Powolutku szykujemy kojec porodowy i zbieramy potrzebne rzeczy do porodu i pozostaje cierpliwie czekać choć nie jest to łatwe ...

HURA!!! mamy 8 ślicznych szczeniaków!!!

      Draczka zaczęła mościć sobie gniazdko już we wtorek do południa i tak cały dzień kopała sobie norkę, dreptała i dyszała. próbowała znaleźć sobie inne miejsce, próbowała wejść pod wanne lub łózko Damianka, ale zrezygnowana wróciła do kojca i zaakcpetowała go jako miejsce do rodzenia. O 3 nad ranem był moment kulminacyjny,a po 4 urodził się pierwszy szczeniak - sunieczka. potem już poleciało i mamy w domku 8 maluchów. 4 chłopców i 4 dziewczynki. Draka jest wymęczona i odpoczywa sobie z maluchami w kojcu nawet na polko nie chce się jej wychodzić. Po porodzie zjadła porzadny posiłek, dużo pije i dzielnie zajmuje się maluchami. Nie ma co ukrywać ma sporo pracy wylizać i nakarmić 8 brzuszków. Będziemy na bieżąco pisać o postępach maluchów i dodawać fotki.

     Dziś 5 dzień życia naszych maluszków. Wczoraj mieliśmy gości :) stęsknionych właścicieli dumnego taty. Fajerkowa Babcia zrobiła należyty przegląd szczyli  i zaserwowała im dużą porcję pieszczot. Fajerkowy Dziadzio focił ile się dało. Draczka dostała prezencik za trudy porodu a maluszkom na część odwiedzających zaczęły się wybarwiać noski i łapcie. Wygląda na to ,że będziemy mieć więcej czarnulków. Różowy nosek ma napewno sunieczka żółta, piesio czerwony i czarny. Była też burza mózgów nad imionami i mamy już co nie co ...Draczka bardzo ładnie przyjęła gości ,pozwoliła zjmować się maluchami obserwując tylko czujnie czy aby nic złego się nie dzieje poza tym Gosia miała superowe smakusie dzięki którym młoda mama dała się udobruchać. Draka jest bardzo dobrą i cierpliwą mamą ,dużo czasu spędza z maluchami w kojcu. Wczoraj pierwszy raz dała się wyprowadzić  na dłuższy spacer troszkę grymasi przy jedzeniu ale mam nadzieję ,że to przejściowe. Maluszki rosną ładnie, przybierają na wadze i są coraz bardziej ruchliwe i głośne.

     12  dzień życia - wszystkie nasze maluszki pootwierały już oczka i rozpoczął się dla nich nowy etap powoli zaczynają funkcjonować wszystkie zmysły. Szczeniaczki uczą się chodzić wszystkie dzielnie przemierzają kojec choć jeszcze nieporadnie i chwiejnie to z każdą próbą coraz lepiej im to wychodzi. Coraz odważniej badają  otoczenie, zaczynają węszyć gdy bierze się je na ręce próbują łapać pyszczkami. Pięknie rosną prawie podwoiły wagę urodzeniową . Są przekochane wydają z siebie niesamowitą gamę najróżniejszych dzwięków i choć jeszcze dużo śpią to już się robią z nich takie małe piesie coraz żywsze, hałaśliwe i ciekawskie. Przed nami pierwsze zabiegi pielęgnacyjne a mianowicie obcinanie pazurków ,żeby brzusio mamy było bezpieczne.Draka jest bardzo cierpliwą mamą , bardzo dba o maluchy a my dbamy o nią aby niczego jej nie zabrakło i by miała wystarczająco siły na wychowanie dzieci

     Nasze maluchy skończyły już 4 tyg. Rosną jak na drożdżach, mądrzeją z dnia na dzień są coraz bardziej zaradne, odważne i samodzielne. Ślicznie się bawią uprawiając wspólne harce i przepychanko-podgryzanki. Mają też niezły zestaw zabaweczek do którego ostatnio dołączyły kacze piórka może któreś maleństwo po tatusiu zapała do myślistwa. Był u nas z wizytą nasz weterynarz i ocenił, że maluszki rosną prawidłowo, są zdrowe i silne.  Już niedługo pierwsze odrobaczenie i szczepienie. Szczeniaczki jedzą już "dorosłą" karmę  puppy start   jeszcze namoczoną ale już nie długo bo ząbki nam pięknie rosną! Dosmaczamy czasem pasztecikiem, rosołkiem i innymi cudami żeby nam się smaczki rozwijały. Nasze małe Draczki to ogromne pieszczochy, uwielbiają być głaskane, tulone. Kiedy siadamy przy nich na podłodze gramolą się na kolana, podgryzają, nie mają problemu z kontaktem wzrokowym. Nowe sytuacje ich nie stresują uczestniczą w domowych porządkach, odkurzaniu asystują przy wkładaniu prania do pralki i drewna do kominka a ostatnio coraz częściej próbują nawiązać kontakt z ciocią Joko. Kiedy tylko jest taka możliwość wychodzą z kojca i uczą się świata pod naszym czujnym okiem. Jestem nimi bezapelacyjnie zachwycona (nie ma jak skromnść)

     Maluszkim mają 6,5 tyg są odrobaczone, zaszczepione i po kontroli miotu. Komisji nasze skarby bardzo się podobały zapisano w protokole ,że są kontaktowe, zadbane, dobrze odkarmione, prawidłowo rozwinięte bez widocznych wad anatomicznych. Wszystkie maluszki zostały też zatatuowane i dostały metryczki.Teraz trwają gorące przygotowania naszych szczeniąt na podróż do nowych domków. Kompletuje dokumenty i wyprawki. Jestem przekonana ,że to będą wyjątkowe święta z takimi maluchami u boku  mam nadzieję,że będą się dobrze sprawować i wniosą wiele radości. Będę za nimi bardzo tęsknić ale wierzę, że jeszcze nieraz się spotkamy i mam nadzieję, że nowi właściciele będą nam przesyłać zdjęcia i napiszą parę słów jak rosną i jakie postępy robią.

 

kolor wstążki waga urodzeniowa płeć imię rodowodowe status
żółta 270g sunia Delayla POWERFUL LEAH zarezerwowana
brąz 310g sunia Delayla POWERFUL DRINK zarezerwowana
biały 300g pies Delayla POWERFUL DRAGON zarezerwowany
czerwony 300g pies Delayla POWERFUL TROY zarezerwowany
fiolet 300g sunia Delayla POWERFUL NOEMI zarezerwowana
niebieska 290g sunia Delayla POWERFUL SANNY zarezerwowana
zielony 300g pies Delayla POWERFUL AMBER zarezerwowany
czarny 350g pies Delayla POWERFUL DIESEL zarezerwowany

Nasze szczeniaki są szczęśliwe już w nowych domkach. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rezerwacji na miot w przyszłym roku.